سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): علیرضا چاووشی مدیرعامل شرکت البرز ماشین جی از تولیدکنندگان ماشین آلات اکسترودر و اولین سازنده خط تیپ در ایران در گفت و گو با پپنا از شرایط فروش ویژه این شرکت خبر داد.

براساس اظهارات چاووشی صندوق علم و فناوری نهاد ریاست جمهوری شرایط لیزینگی ایجاد کرده تا با استفاده از آن ۸۰ درصد قیمت ماشین آلات ساخت داخل به خریداران ماشین آلات ایرانی تسهیلات داده می شود. سود این تسهیلات بین ۸ تا نهایتا ۱۲ درصد است.
چاووشی می گوید بازپرداخت این وام حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۴ ماهه است.
چندی پیش دکتر ولشجردی از دانشگاه صنعتی اراک از کارخانه البرز ماشین بازدید و فعالیت تولیدی این شرکت را تایید کرده است.
براساس برخی نقل قول ها تعدادی از واردکنندگان ماشین آلات فرایند پلاستیک چنین تقاضایی را به نهاد علم و فناوری ریاست جمهوری ارائه کرده اند که پس از بازدید فعالیت تولیدی آنها رد شده است.
در طرح جدید دفتر علم و فناوری ریاست جمهوری فعلا حمایت از صنایع مادر از جمله ماشین سازی در اولویت قرار داده شده است.
نکته مهم در مورد دریافت کنندگان این تسهیلات اینکه خریداران ماشین آلات ایرانی نباید چک برگشتی داشته باشند.
علیرضا چاووشی همچنین تاکید کرد: شرکت البرز ماشین جی برای خریداران ماشین آلات که علاقه مند به استفاده از لیزینگ دولتی نیستند هم شرایط فروش ویژه ای در نظر گرفته که برای مشتریان به صورت شناور می باشد.
شرکت البرز ماشین جی به تازه گی از نسل جدید کالیبرهای تنطیم شونده و سیلندر و مارپیچ های با l/d بالا در خطووط تولید ساخت خود استفاده میکند و اخرین دستاورد این شرکت ساخت قالب 800PE به سفارش یکی از بزرگترین کارخانه های تولید لوله ایران با خروجی یک تن در ساعت می باشد.