شانزدهمین جشنواره نکوداشت پیشکسوتان، نخبگان و چهره های شایسته صنعت، معدن و هنر استان اصفهان 12 اسفند 1392 در سالن شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان؛ در این همایش که با حضور جمع زیادی از تولیدکنندگان و هنرمندان برگزار شد، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اهمیت رسالت صنعتگران در ایجاد اشتغال و برپایی چنین جشنواره هایی، گفت: خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به دنبال برقراری ارتباطی منسجم بین پیشکسوتان صنعتی و جوانان است. سیدعبدالوهاب سهل آبادی افزود: به همین منظور اساسنامه انجمن جوانان در خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در حال تدوین است.
وی همچنین از تدوین تفاهم نامه ای میان خانه صنعت و معدن کشور و اتاق بازرگانی ایران خبر داد و افزود: امیدواریم این تفاهم نامه به زودی منعقد شود تا این دو تشکل بزرگ صنعتی با قوت بیشتری برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

وی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی زمانی تحقق پیدا می کند که صنعت پویا باشد و با ظرفیت کامل خود کار کند.

وی اضافه کرد: برای حمایت از تولید داخلی باید فرهنگسازی در زمینه استفاده از این تولیدات صورت گیرد.

در ادامه جلسه استاندار اصفهان با اشاره به اینکه استان اصفهان را به عنوان یکی از 10 مرکز توریستی ایران می شناسند، بیان کرد: علاوه بر مزایای گردشگری، این استان با بیش از 10 هزار واحد تولیدی، صنعتی ترین استان کشور هم هست.
شانزدهمین جشنواره نکو داشت نخبگان صنعت

رسول زرگرپور اعلام کرد: 15 درصد تولید ناخالص صنعتی، 65 درصد فولاد، 50 درصد سیمان و صنایع ساختمانی، 27 درصد از فرآورده های نفتی، 11 درصد صادرات غیر نفتی و 9درصد انرژی برق کشور در استان اصفهان تولید می شود. وی افزود: این جایگاه برای استان با زحمات پیشکسوتان و نخبگان استان به دست آمده است.
وی بیان کرد: اصفهان در شش ماه گذشته میزبان 40 هیات سیاسی از کشورهای مختلف جهان بوده است.

همچنین در این مراسم نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در تدوین قانون نباید به صورتی عمل شود که قانون از تولید طلبکار باشد، بلکه نمایندگان مجلس باید بدانندکه ما نه تنها از بخش تولید طلبکار نیستیم بلکه به آنها بدهکار هم هستیم.

محسن صرامی با اشاره به جایگاه استان اصفهان در کشور از نظر دریافت بودجه و پرداخت مالیات، گفت: متاسفانه اصفهان از نظر دریافت بودجه های دولتی در کشور، جایگاه یکی مانده به آخر را دارد.
وی با بیان اینکه دوسوم سنگبری های کشور در استان اصفهان واقعند، افزود: بیشتر این سنگبری ها در خمینی شهر مستقرند.
در پایان مراسم از 18 پیشکسوت و نخبه صنعتی، معدنی و هنری تجلیل به عمل آمد.
علیرضا چاوشی | نخبه صنعتی|جشنواره نکوداشت نخبگان صنعت
در این همایش که به همت خانه صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنعت، معدن و تجارت و کانون مدیران ماشین ساز و صنایع فلزی استان اصفهان برپا شد جمعی از مسوولان، تلاشگران و کارآفرینان و هنرمندان از جمله ایرج خواجه امیری ، جمشید مشایخی ، نصر الله وحدت و ... حضور داشتند.